Dřevěné masivní postele

V posteli trávíme spoustu času, je tedy důležité, abychom se v ní cítili co nejlépe. Dřevěné masivní postele vám dopřejí pohodlí i zdravý spánek, který jistě potřebujete, abyste mohli v běžném životě fungovat a užívat si. Z jakého materiálu se postele z masivu vyrábí?

Nejdůležitějším kritériem pro výběr postele je právě materiál, ze kterého je vyrobena. Především kvůli tomu, že postel je vystavena velké zátěži a po dlouhou dobu. Pokud si zvolíte postel z masivu, určitě neuděláte špatně. Záleží však i na tom, jaký typ dřeva si konkrétně vyberete.
lampičky u postele

Smrk a borovice

Smrk a borovice jsou levnější variantou pro postel z masivního dřeva. Jedná se o měkké dřevo. Smrkové dřevo je snad nejrozšířenější pro konstrukce nábytku, je lehké, pružné a levné. Navíc je dobře dostupné, je ho dlouhodobě dostatek. Má nižší obsah pryskyřice, má tedy hladší povrch po zpracování. Nevýhodou je měkkost dřeva, kvůli které se nábytek často poničí škrábanci a oděrkami. Borovicové dřevo je také pro výrobu postelí oblíbené a stejně jako smrk se jedná o dřevo velice měkké. Hůře se moří a natírá, často ji tedy koupíte v přírodním odstínu. Je sukatější a tím pádem se více hodí pro rustikální styl.
masivní dřevěná postel

Masivní buk a dub

Bukové a dubové dřevo je velice oblíbené pro výrobu masivních postelí. Jedná se o tvrdé dřeviny, které mají pevnější a odolnější strukturu a delší životnost než zmíněná borovice a smrk. Dub má lehké rozdílnosti v povrchu, zatímco buk je lépe barevně sladěný. Postele z masivního buku či dubu jsou maximálně stabilní, nevržou a vydrží opravdu dlouho. Nevýhodou je vyšší hmotnost postele. Postel vám však může vydržet opravdu celý život, což vyváží i vyšší pořizovací cenu za postel.

Ať se rozhodnete pro jednu či druhou variantu, pak vězte, že masivní postel se opravdu vyplatí, zbavíte se nepříjemností, typu vrzání a skřípání a zároveň si užijete skvělý spánek.