Elektrický zubní kartáček pomáhá


Je to výrobek, který skutečně udělá hodně za Vás. Vlastně si ho jen vložíte do úst, zapnete a  přikládáte na zuby. Krouživé a vibrující pohyby obstará za Vás. Ovšem určitá pravidla se zachovat musí. Protože, jestli si myslíte, že čištění zubů tím pádem můžete odbýt, to jste na velkém omylu. Minimální čas čištění je i zde dvě minuty, ale nejlépe pět minut!
 
JDE O ZVYK
Motůrek ve Vašich ústech se o správnou techniku postará. Přesto si na elektrický kartáček budete muset zvyknout, příliš na něj netlačit a věnovat se každému zubu zvlášť. Také Vám nedovolí skončit s čištěním dříve než je určeno. Je totiž vybaven pro tento účel signalizací, která Vás upozorní, že až nyní je Váš chrup dostatečně vyčištěn. Zvyknout si budete muset i na jeho pravidelné dobíjení v dobíjecí stanici.
 
PŘEDNOSTI VÝROBKU OCENÍTE
Elektrický zubní kartáček se se svojí malou hlavicí dobře dostane i do špatně přístupných míst, což s normálním kartáčkem jen těžko zvládnete. Perfektně vyčistí mezizubní prostory, podél dásní i zadní zuby. Lze jej použít i na rovnátka a zubní náhrady. Některé elektrické kartáčky také šetrně odstraňují povrchové pigmentace.
 
JE TŘEBA VYBRAT TEN SPRÁVNÝ
Nejdůležitější je pečlivě vybírat a zvolit správný typ elektrického kartáčku. Na trhu jsou dva modely a každý z nich je vhodný pro jiné uživatele podle jejich individuálních potřeb a problémů.
Oscilační kartáček
Má kulatou hlavici, kterou otáčí o devadesát stupňů tam a zpět.
·         je účinnější v odstraňování zubního plaku a snižuje zabarvení zubů
·         není šetrný k dásním, tedy je nevhodný pro lidi s jejich přecitlivělostí
 
Sonický kartáček
Má podlouhlou hlavici a čistí rychlou vibrací štětin (nikoliv zvukem).
·         pro uživatele s citlivými zuby a narušenými dásněmi
·         pro někoho je nepříjemná vibrace
·         při silném tlaku se účinnost snižuje, je třeba vybrat kartáček vybavený jeho kontrolou