Studená voda



A voda v bazénu u domu, to je to, co nás zase bude lákat k ponoření do jejích vlnek. Sluníčko si bude svítit jako vzteklé, ale člověk ponořený do kapaliny, tedy vody, bude před ním drobátko chráněný. Voda bude příjemně chladit (jak koho). Někoho bude nepříjemně studit, ale všichni do ní půjdou zase. Ponořit tělo do nádherně čisté vody kde vidíte až na dno se už jen tak někde v přírodě nepovede. To, co bylo kdysi dávno naprosto běžné je nyní vlastně skoro nemožné. A proto máme bazén a k němu také připojenou filtraci, která pomáhá udržet vodu tak krásně průzračnou. Zachycuje totiž drobné částice, které tak moc nevidíme pouhým okem.

míče na vodě

Zvláště když jsou rozptýleny ve vodě. Uviděli bychom je možná ráno, kdy se voda nehýbe a částice pomaličku sedají na dno. To jsou právě ty, které umí filtrace zachytit. A co neumí zachytit ona, tedy mikročástice, tak to zvládne chemie, nebo prostředky na podobné bázi. K tomu, aby byla voda kvalitní pak potřebujete mít tester bazénové vody. Ten vám totiž prozradí všechny informace o tom, co vaší vodě schází. Umí tak tedy oznámit vodu příliš měkkou či tvrdou, kyselou nebo zásaditou a obsah dalších věcí, které tam jistě sem tam přidáváte.

dívka v bazénu

Přesnost údajů závisí na přístroji samotném. Asi nebudou stačit jen obyčejné papírky, i když jako základ pro rychlou orientaci sloužit samozřejmě mohou. Také je to pomoc. Přesný přístroj však umí změřit daleko více věcí. Je pouze na majiteli bazénu, jaký si pořídí. Jde o to, aby s ním pak uměl pracovat a podle údajů se uměl také zařídit. Jde o to, že když mu to nahlásí tvrdou vodu, nesnažil se to napravit třeba chlorem. A tak podobně. Všechny přístroje, které prodává poctivý prodejce, jako ten, který zde má odkaz, mají český návod, takže není třeba mít obavu, že to nezvládnete. Ostatně, na webu, kam se dostanete přes onen odkaz je i telefon, kde vám poradí.