Co dovedou multifunkční inkoustové tiskárny

Některé multifunkční tiskárny mohou mít zajímavé funkce pro usnadnění práce a tvořivější zábavu. Pojďme se s těmi nejobvyklejšími seznámit a nastínit, co vlastně dovedou, a na jakém principu pracují.vzorkovník barev pod lupou.jpg

Některé užitečné funkce navíc

Paměťová karta a USB – některé tiskárny mají možnost přímého tisku z rozhraní USB (Universal Serial Bus) anebo přímo z paměťové karty. Této vlastnosti se využívá zpravidla u externích disků, flash disků a paměťových karet z digitálních fotoaparátů při tisku fotografií.
Wi-Fi – bezdrátový způsob připojení periferního zařízení k počítači, případně k tabletu či chytrému telefonu. Výhodou této technologie je možnost odesílat na tiskárnu požadavky skrze domácí bezdrátovou (Wi-Fi) síť prakticky odkudkoli v jejím dosahu. To se týká i skenování nebo kopírování, nejen samotného tisku. Podmínkou je Wi-Fi rozhraní na samotné tiskárně a samozřejmě i Wi-Fi v místě, kde se tiskárna nachází.
Duplex – tímto zkráceným termínem rozumíme schopnost tiskárny provádět oboustranný tisk. Je k tomu zapotřebí speciální duplexní zařízení, které obrací jednotlivé listy v zásobníku a umožňuje tisknout na druhou stranu papíru, aniž by bylo nutné listy do zásobníku vkládat ručně a obracet je.
AirPrint – jedná se o speciální technologické zázemí společnosti Apple, s jehož pomocí lze přímo tisknout jakékoli tiskové výstupy, např. textové soubory či fotografie, a to i bez nutnosti stahování dalšího podpůrného software. Zařízení s touto podporou se jednoduše vyhledá z jakéhokoli počítače Apple Macintosh, případně z iPadu a iPhone. barevné výtisky z tiskárny.jpg
Potisk DVD médií – šikovná funkce, umožňující tvorbu tištěných médií CD nebo DVD podle vlastní předlohy. Pro potisk jsou určeny speciální kompaktní disky s bílým povrchem, případně stříbrným, na jiné typy médií, např. transparentní nebo lesklé by inkoust nepřilnul. Můžete tímto způsobem obdarovat své blízké, např. fotografiemi z dovolené nebo vlastním hudebním sestřihem.