Dítě do školky ve dvou letech: ano či ne?

Školky dnes mohou přijímat děti již od dvou let. Což je pro mnoho maminek opravdu dobrá zpráva. Ovšem opět se objevují názory, které tuto možnost naprosto shazují a podrážejí.
Dnešní styly výchovy jsou velice odlišné od toho, jak se vychovávaly děti dříve. S dítětem byste dnes měla být v neustálém kontaktu, a jakmile si dovolíte jej opustit byť jen na hodinu, abyste si zašla v naprostém klidu nakoupit, jste považována za krkavčí matku. A to nemluvím o tom, že byste dítě přenechala manželovi, abyste si zašla s kamarádkou sama na kafe. Dnešní matky tráví veškerý svůj čas na diskuzích na sociálních sítích, kde řeší, kolikrát se jejich miminko za den vykakalo, jakou barvu měla jeho stolice, co se děje, že miminko neusnulo přesně ve čtyři hodiny, když mělo jít prostě spát, a proč najednou vypilo o 10 ml méně mléka než obvykle… Jinak řečeno, řeší zde absolutní nesmysly, kterými se akorát stresují a zbytečně zatěžují. Místo, co by si užívali, jak se jejich miminko nádherně směje, aby jej vzali ven na procházku, tráví čas psaním těchto hloupostí. A to není řeč o pozdější výchově. Na dítě již nesmíte ani zvýšit hlas, abyste mu nezpůsobila psychickou újmu, natož mu dát pohlavek. Potom z dětí rostou neuvěřitelní mamánci, kteří si bez mámy nejsou schopní dojít ani na záchod.
dětská hra
To, že je umožněn nástup do školky již od dvou let, je pro mnoho maminek velkým přínosem. Dnešní doba je velice složitá a z mnoha důvodů je potřeba chodit do práce, ať už z existenčních důvodů, z důvodů vyšších příjmů pro lepší zajištění rodiny, nebo například z toho důvodu, že chce rodina shánět vlastní bydlení. Pro návrat do práce je však školka mnohdy nezbytná.
K neuvěřitelnému dnešnímu stylu výchovy se však připojují nové názory na nástup do školky již od dvou let. Samozřejmě, pokud dáte dítě do školky již ve dvou letech – opět jste krkavčí matka a své dítě snad vůbec nemilujete, když jej ve dvou letech opustíte, abyste šla vydělávat peníze. A je úplně jedno, jestli ty peníze potřebujete k tomu, abyste vůbec přežili. Dítě přece potřebuje být v tomto věku s rodinou a vy je opustíte.
kostky stavebnice
Uvědomují si však tito slavní odborníci skutečnost, že dříve byly maminky nuceny dávat děti do jeslí už mnohdy i po půl roce života a prostě museli jít do práce? A mají z toho tito dnes dospělí lidé traumata? Bohužel situace mnoha maminek je různorodá, některé maminky mají manžela vydělávajícího spoustu peněz, jiné maminky skončily na výchovu dětí samy a nic jiného jim nezbývá. Nic se však nemění na tom, že dávají dítěte méně lásky, než maminky, které jim dávají spoustu materiálních věcí. Nástup dítěte do školky je složitý pro maminku i dítě v každém věku, je to jistý způsob odloučení. Pokud je však dítě rodiči bezpodmínečně milováno, zvládne s jejich pomocí každou složitější životní situaci.