Pracovní místo je velmi důležité

Každý nadšený rodič buduje pro své dítko nebo děti jejich zázemí. Pokud jsou velké prostory, tak není problém přizpůsobit pokoje podle věku nebo pohlaví. Horší je to, když se o pokoj musí dělit sourozenci, kteří jsou věkově od sebe vzdáleni. Každý by chtěl mít to své jedinečné soukromí a tak je na rodičích vytvořit dostatečný prostor pro oba dva. Přirozeně s vymezením přístupových míst. Nábytek dětský pokoj Nábytek-elegance přináší řešení do vybavení místnosti, a to přesně podle potřeby. V první řadě, pokud se zde budou nacházet školou povinní, tak je třeba jim zakoupit vhodný pracovní stolek. Ten pro ně bude oporou při tvoření domácích úkolů a zároveň může to být místo, kde se bude tvořit nějaká kreativní aktivita.sourozenci v pokoji každý potřebuje soukromí.jpg

Pracovní stůl

Na trhu existují tak zvané rostoucí psací stoly. Ty jsou velmi šikovné, jelikož se dají nastavit podle výšky dítěte. Díky tomu se jim říká rostoucí. Jsou naprosto praktické, jelikož nemusíme každým rokem přemýšlet o tom, že budeme muset kupovat nový stolek. Je důležité, aby byl dostatečně prostorný a pohodlně se na něj vešly veškeré učební pomůcky a sešity s penálem. To ovšem není všechno. V zimním období je brzy tma a tak je nutné zde postavit lampičku a bohužel v dnešní době je dobré popřemýšlet i o možnosti položení počítače.
Základní parametry:

  • Standardní výška by měla být 75 cm a délka 120 cm, bohužel ne všude je možné tento rozměr dodržet.
  • Místo rostoucího stolu lze pořídit rostoucí židli, která se dá nastavit přesně na míru k psacímu stolu podle výšky dítěte, aby to splňovalo zdravé sezení.
  • Ideální je zásuvkový kontejner, kde si děti mohou roztřídit jejich pracovní věci, tajnosti atd.
  • Lepší je se zaměřit na stůl, který bude hladký, jelikož se na něm bude lépe pracovat, než na strukturovaném.
  • Barva stolu by měla být teplá, ale zároveň neutrální, aby se dítě nijak při práci nerozptylovalo.

pokoj pro děvčata.jpg
Stolek patří ke světlu, tentokrát by to mělo být okno, kudy bude do místnosti proudit co nejvíce přirozeného denního světla.