Kdo maže, ten jede

Tak se dneska pořádně namažeme. Uslyšíme-li tuto větu, může to znamenat, že se chystáme na pláž a vystavit svoje tělo slunku a potřebujeme se namazat krémem s dostatečným ochranným faktorem nebo ale to může také znamenat, že se chystáme namazat vnitřně nějakým nám blízkým alkoholickým nápojem. Důvodů k tomu můžeme mít hodně. Od radosti a vítězství, po smutek a prohru.
Obecně ale platí, že něco namazat, znamená to jistým způsobem ochránit, prodloužit tomu životnost a zlepšit jeho funkčnost.
nádoba na mazivo
Strojaři a automechanici asi vědí, jak důležitá jsou maziva ve strojírenství a automobilovém průmyslu. Bez nich by se auta a stroje zadřely a byly by k ničemu. Kvalita a cena těchto maziv bývá různá, člověku napoví zkušenost, doporučení ostatních a možnosti zaměstnavatele . Často konkrétní výrobce již doporučuje nějakou konkrétní značku olejů a maziv, se kterou má dobré zkušenosti a kterou má na svých strojích vyzkoušenou.

Také v domácnosti potřebujete mazat. A nejen máslo na chleba, aby lépe klouzal do krku. Jen si vzpomeňte na panty u dveří, které kolikrát nepříjemně vržou a prozradí manžela vracejícího se pozdě v noci z hospody. Jeho chyba, že se o takovéto věci pořádně nestará. Kde zrovna chybí ten správný olej, tam využijete staré dobré sádlo nebo jiný tuk. Člověk si musí umět přece poradit a ne vždycky je po ruce to, co zrovna potřebujeme. Zas ten manžel, který má nedostatečně vybavenou dílnu.
řetězový olej
Kdo jezdí na kole nebo na motorce, tak také musí pravidelně promazávat řetěz a další komponenty, aby se vše správně točilo a neskřípalo a vám se na kole dobře šlapalo. A také aby komponenty nezrezly. Pokud chcete povolit nějaký zarezlý šroub nebo matku na nějaké konstrukci, zase vám pomůže mazivo, které vše za chvíli uvolní. Jen si umět správně vybrat a správně nakoupit. Tak honem do dílny udělat revizi a pak na nákupy.