Co vše lze na Facebooku dělat?

S Facebookem jsme se jistě všichni setkali, ať už přímo či nepřímo. Mnoho lidí jej využívá, aby byli se svými blízkými či kamarády neustále ve spojení. Jiní zde nacházejí podle jména staré známé. Je to jedna z mnoha výhod sociálních sítí. Nelze tedy popřít, že primární funkce Facebooku je psaní si s lidmi (tzv. chat). Ačkoliv je „stavování se pro kamaráda“ poněkud pasé, není v současnosti žádný problém se domluvit na nějaké činnosti z pohodlí domova.
ukazatel myši
Na Facebooku je však možnost naplánovat akci veřejně, vytvořit nějakou událost. Ať už se jedná o promo na diskotéku, festival nebo prosté čtení poezie v oblíbené kavárně či sraz spolužáků ze školy. Dokonce se zde plánují i jisté demonstrace. Je ale si třeba dávat pozor na nový facebookový trend, který spočívá ve tvoření falešných či nesmyslných událostí, jehož jediný účel je, aby se dotyčný pouze zasmál. Jak to ale na internetu chodí, mnohé z nich jsou pouhými satirami. Nikdy ale není na škodu dávat si pozor. Jistě nebudete sami, koho tento trend neoslovuje. Pokud se tedy necítíte sami v jistých věcech, je zde také možnost vytvořit skupiny, kam se lidé budou moci přidat. Účel skupiny je čistě na jejím zakladateli. Může jít třeba o internetový bazar nebo o sdružení lidí stejných zájmů. Je to ale vše, co tato sociální síť nabízí?
zamotaná pavučina

Postavte si vlastní farmu!

Facebook je důkazem toho, že i na sociální síti můžete hrát hry. Jednou takovou je například Farmville, ve které si stavíte vlastní farmu a různě se o ní staráte. Ze získaných surovin dále budujete svůj pozemek a lze to brát i jako takovou interpretaci toho, jak to chodí ve skutečném životě. Můžete do ní zapojit i své přátele, kteří vám mohou posílat i nějaké suroviny a naopak. Jsou zde k dispozici
i jiné žánry. Facebook je v čele sociálních sítí z jednoho prostého důvodu – umí spojit aspekty zábavy
a psaní si na jedno místo, na rozdíl třeba od Twitteru.