Odvažte se i vy ve výrobě čokoládového šílenství


Čokoláda je smyslná a neodolatelná surovina a pochutina, která je na prvních příčkách všeho, co náš život dovede osladit. Z čokolády si můžete vyrobit i různé doposud nevyzkoušené procedury a dobroty, které vám přispějí nejen k docílení dokonalé chuti, ale i ke kráse a regeneraci buněk.
tmavá čokoláda.jpg

Lázeň v čokoládové koupeli

Koupel s touto pochutinou se vám může zdát zpočátku nesmyslná a náročná na pozdější mytí, ale je účelová a má své opodstatnění. Principem je vykoupat se v kvalitní čokoládě s vysokým obsahem kakaa nikoliv v první, na kterou sáhnete u pultu v obchodě. Není totiž čokoláda jako čokoláda! Použijte tedy hořkou s minimálně 50% kakaa a napusťte si vanu horkou vodou. Určitě vám jedna stačit nebude, takže nemějte strach sáhnout i po několika balení. Taková koupel vaši pokožku zanechá dokonale hebkou a jemnou. Navíc důkladnou masáží stehen docílíte toho, že se vaše celulitida smírní a tělo dokonale prokrví.

Domácí pralinky jako luxusní mlsání

Jestli toužíte raději po tom, abyste smysl čokolády pocítili ve vašich ústech, nepohrdněte možností udělat si domácí pralinky. V domácích potřebách seženete tvořítka a pomůcky, které vám docílí váš efekt na nerozpoznání od kupovaných. Naplnit si je můžete ovocem,likérem nebo nugátem. Výhodou domácích pralinek je nejen jejich výroba, ale samotný postup přípravy, kdy budete dbát na to, abyste do nich dali dostatek kakaa a podstatně méně cukru. A samozřejmě i to, že si je můžete udělat dle vaší chuti a přání.
čokoládová lízátka.jpg

Domácí čokoláda jako dárek

Pokud řešíte co koupit v době, kdy někdo slaví narozeniny, zvolte možnost vyrobit mu čokoládu na míru (popřípadě bonboniéru). Vyrobit můžete samozřejmě i konečný obal, který můžete originálně vyzdobit přáním, fotkou nebo nějakým citátem. Přidejte do ní suroviny, které oslavenec miluje a udělejte mu speciální dárek, který vás bude stát úsilí a splní vše, co se od narozenin očekává – pozornost z lásky.