Relaxace – nezbytná součást dnešního života

Relaxace se tak stává nutnou potřebou lidí, kterou je důležité uspokojit. Stává se tedy nezbytnou součástí našich životů. Přináší nám pocit uvolnění, díky kterému dojde ke zklidnění mysli a celého těla. Proto je potřeba pravidelně relaxovat a najít si denně alespoň pár minut na takové uvolnění. Lze tak zabránit možným psychickým poruchám, které by v souvislosti s hektickým životním stylem mohly vzniknout.
meditace a západ slunce
Abychom však mohli správně relaxovat, musíme najít techniku, která bude vyhovovat právě našemu tělu. Cílem jakékoliv zvolené techniky je harmonizace těla a psychiky. Za relaxaci však můžeme považovat běžné činnosti, při kterých se cítíme uvolněně. Ať už se jedná o sportovní aktivity, pobyt v přírodě, posezení s přáteli, poslouchání hudby… Prostě cokoliv, co nám působí radost a navozuje to v nás příjemné pocity.
cvičení joginky

Vybrané relaxační techniky

Antistresové relaxační techniky – jedná se o velmi jednoduchou, a možná také proto oblíbenou metodu relaxování. Je potřeba zaujmout pohodlnou pozici. Veškerou mysl pak soustřeďte pouze na svůj dech. Nejprve se pomalu nadýchnete nosem, je však důležitý plný nádech až do břicha. Následně se na chviličku zastavíte a postupně začnete pomal vydechovat. Metodu lze provádět opravdu kdekoliv, proto je tak výjimečná.
Odmítání negativních myšlenek – celkově je důležité pozitivní myšlení pro pozitivní život. Proto myšlenky typu: tohle nezvládnu, na to nemám, mám strach, mám obavy, všechno je k ničemu…, jsou absolutně tabu!!! Jakmile vás podobná myšlenka napadne, okamžitě ji zažeňte. Přemýšlejte pozitivně a opakujte si pouze pozitivní věci, povzbuzujte se k co nejlepšímu výkonu a věřte, že to prostě vyjde. A uvidíte, že to nakonec opravdu vyjde.
Představy jsou výborným únikem od reality. Když vás už realita začne pořádně štvát, jednoduše utečte. No, ne tak doslova. Zavřete pouze oči a utečte prostřednictvím své mysli na místo, které máte rádi. Ať už se jedná o jakékoliv místo na světě. Představujte si, co byste chtěli dělat, jaké jsou v daném místě barvy, vůně či zvuky, vnímejte teplo ze sluníčka, které zde svítí… A usmívejte se. Navodíte se tak do příjemné nálady a všechno bude mnohem lepší.
Meditace. Jedná se o jednu z nejsložitějších metod. Cílem je co největší uvolnění myšlenek tak, abyste se ponořili až do vlastního nitra. Abychom takového stavu dosáhli, je nutné soustředit se pouze na svůj dech, případně na určitý monotónní tón. Veškeré myšlenky jsou zakázané.