Po kterých bylinkách se hubne?

S blížícím se jarem chce být každá žena štíhlá, aby mohla ze skříně vytáhnout ty krásné letní šaty, které jí tolik sluší. Proto se snažíme dát nějaké to kilo dolů. Všichni víme, že cvičení je základem úspěchu hubnutí a zdravého životního stylu. Málokdo z nás ale ví, že nastartovat metabolismus nám pomohou některé bylinky. Jejich konzumací se snižuje chuť k jídlu a zrychluje se metabolismus, takže se pak snadno odbourávají tuky a kila jdou dolů, aniž bychom museli do posilovny.

1.       Aloe vera
Tato bylinka nejenže čistí střeva od toxinů a zvyšuje energetický výdej, ale krásně stimuluje metabolismus, proto bychom ji měli zařadit do jídelníčku jako doplněk redukční diety.

2.       Ženšen
Ženšen podporuje správnou funkci metabolismu a je silným antioxidantem, proto byste ho měli konzumovat tehdy, když si chcete pořádně pročistit organismus. Je také vhodný jako prevence proti nemocem.

3.       Kopřivy
Kopřivy jsou pro mnohé z nás dotěrným plevelem. Málokdo si ale uvědomuje, že mají léčivé účinky. Obsahují spoustu minerálních látek, aminokyselin a vitamínů, které příznivě působí na trávicí ústrojí, zrychlují metabolismus a snižují hladinu cukru v krvi. Jsou skvělým doplňkem při dietách.

4.       Černý pepř
Pepř zabraňuje vytváření nových tukových buněk, zlepšuje zažívání, pomáhá lépe využít živiny a spalovat tuky. Je skvělým pomocníkem při nemocech spojených s obezitou.

5.       Česnek
Tento skvělý pomocník v kuchyni má mnoho léčivých účinků na naše zdraví, a skvěle nám pomáhá při hubnutí.

6.       Máta peprná
Máta má skvělé účinky na správné zažívání, navíc pozitivně stimuluje celý metabolismus a snižuje chuť k jídlu.

7.       Ostropestřec mariánský
Tato bylinka se používá při očistě těla. Čistí játra a odstraňuje únavu a malátnost. Z těla odvádí všechny odpadní látky, čímž zvyšuje metabolismus.

8.       Psyllium
Semena jitrocele indického v trávicím ústrojí nabobtnávají, takže nemáte pocit hladu. Navíc dokonale čistí střeva a podporují metabolismus.