Vánoční překvapení pro syna

Vánoce. Magické období, na které se těší každé malé dítě. Čekají a jedí adventní kalendář, neboť jsou nedočkavé na příchod jejich Ježíška. Ano, tato tradice je u nás stále velmi populární. A vlastně proč ne? Je to přeci moc hezké čekat na něco hezkého, protože z toho má člověk vždy větší radost. Schválně se zkuste zamyslet. Když po něčem toužíme hrozně a získáme to hned. Jak se cítíte? Já osobně z toho nemám takovou radost. Nebo spíše je to radost pouze krátkodobá. Ale pokud si něco opravdu moc přeji a musím si na to počkat, tak ta radost je pak mnohem větší. Proč? Je to jednoduché.
batole s kšiltovkou
To napětí a nedočkavost je jednoduše silný zážitek. Ale teď trochu vážněji. Proč se doopravdy děti těší na Vánoce? Je to čas strávený s rodinou? Ne. Jedná se o cukroví? U některých dětí možná, ale není to hlavní důvod. Což mi připomíná, že by rodiče měli hlídat, kolik toho jejich ratolesti sní. Tak jako Vám je z vánočního přejídání hodně zle, tak to stejné platí i pro děti. A ještě hůř. Protože když sníte stejné množství neškodného cukroví, tak pro jejich tělo je to větší zátěž než to Vaše. A co je tedy tím záhadným důvodem?
vánoční pytlík

Dárky

Je zbytečné tvrdit něco jiného. Každé dítě má nejradši Vánoce kvůli dárkům. Vždy tomu tak bylo a bude. Někteří tvrdí, že takhle Vánoce ztrácejí smysl. Ale opravdu? Děti jednou z těchto snů o Ježíškovi vyrostou. A poté to už nejspíše nebudou dárky, ale rodina a vánoční atmosféra. Pokud máte doma malé dítě, tak si nejspíše každý rok lámete hlavu, co mu koupit pod stromeček. Nezoufejte, neboť nejste sami. Mnoho rodičů nechává své děti psát dopis Ježíškovi, a potom se snaží vybrat nějaký dostupný dárek, který si mohou dovolit. Protože ne vždy si děti přejí to, co by jim rodiče mohli koupit. U holčiček je vybírání dárků většinou snadné. Jako malé chtějí většinou panenky, plyšáky nebo různá malovátka. Ale jaký dárek dát synovi? Inspirací na internetu je nespočet . Zde hodně záleží na jeho zálibách. Mladšího třeba nadchne dětské autíčko, v kterém může jezdit či nějaké pěkné odstrkovadlo. Pro větší se nabízí Lego, se kterým si mohou hrát pořád. Nebo poté už různé hry a konzole. A samozřejmě i zde platí jedno pravidlo. Pokud můžete, tak dávejte dětem to, co si přejí. Dost často se stává, že rodiče se znovu vidí ve svých dětech a dají jim něco, co vlastně vůbec děti nechtějí.