Obklady a dlažba v přírodním designu

Keramické obklady a dlažby na sebe v současné době vzaly podobu přírodních materiálů. Mají například podobu dřeva, kamene a mramoru.
Nové technologie ve výrobě nových designů
Digitální tisk, kalibrace a další výrobní technologie v současnosti umožňují vytvářet na keramických obkladech a dlažbách dokonalý design v podobě přírodních materiálů. Digitální tisk funguje na stejném principu, jako tisk digitálních fotografií. Tímto se dají vytvořit kopie jakéhokoliv přírodního materiálu typu:
ü  kamene
ü  mramoru
ü  travertinu
ü  dřeva
střešní okno v koupelně

Kalibrované dlaždice jsou dlaždice formátově veliké a také velmi přesné, které je možné pokládat s minimální spárou. Tímto se dosáhne efektního a dokonalého vzhledu podlahy, kdy vynikne podoba žádaných imitací přírodních materiálů.
Z dalších žádaných imitací na keramických dlaždičích bývají také:
ü  V industriálním stylu imitace betonu, anebo kovu.
ü  Nostalgické retro tapetové obklady.
ü  Romantický styl zámecké dlažby ornamentálními dekory.
V současné poslední době jsou však nyní hitem věrné imitace přírodních materiálů, ať jsou to například:
ü  různě zbarvená dřeva
ü  mramor
ü  všelijaké dekorativní druhy kamenů
obrovská koupelna

Dřevo, kámen a mramor

Keramické obklady a dlažba, které mají vzhled dřeva, jsou velice vhodné do interiérů chat i chalup. V tomto prostředí navozují venkovskou atmosféru, kterou navíc podtrhují stylové doplňky. Tyto dlaždice s imitací dřeva jsou na trhu dostupné v mnoha barevných variacích a velikostech. Najdeme zde zastoupení imitace břízy, dubu, teaku a podobných. Zrovna tak jejich barevná škála se nese od přírodních tónů dřeva, od bílých tónů až po barevné namořené varianty dřev. K vidění jsou i lesklé, anebo matné povrchy. Vzhledem ke kvalitě technologie digitálního tisku na keramické dlaždice jevzhled mramoru na dlaždicích naprosto dokonalý. Je zde viditelná jeho barevnost a žilkování, které jsou velmi přirozené.