Kouzlíme s retro stylem v bydlení

Existuje několik kreativních způsobů, jak přidat nádech retra do vašeho moderního interiéru. Pokud jsou totiž moderní interiéry obohaceny o dekorační prvky v retro stylu, vyzdvihnou zajímavě interiér, který potom bude působit zajímavě, eklekticky a jedinečně. Například, když ve vašem bydlení použijete odvážné kombinace dekoračních materiálů, textur, ale také barev, vytvoříte tak originální, překvapující, zajímavý a současně pestrý interiérový design, který má nádech v retro stylu.
kovové křeslo
Jako dekorační prvky potom můžete využít kousky, jako jsou například:
o   Unikátní nábytek ve stylu vintage.
o   Výrazné vzory na textiliích.
o   Zajímavé textury a barvy stěn.
Toto vše vám umožňuje experimentovat s atmosférou vašeho interiéru. Jestliže máte rádi veliké obrazy, anebo výrazné vzory, klidně je můžete přenést do vašeho interiérového designu například za pomoci:
o   moderních tapet
o   výrazných obrazů
o   dekorativních tkanin

Detaily a doplňky tvoří styl

Jakmile v interiéru použijete detaily a unikátní dekorační doplňky v retro stylu, vytvoří váš interiér trendy a elegantním. Zrovna tak starožitný nábytek a dekorace, jakož i moderní tapety, nebo také geometrické vzory, které jsou v retro stylu, vám váš moderní interiér krásně zvýrazní.
o   Jako ideální volba se též jeví použití stylových pastelových a tlumených odstínů barev. Takovéto tlumené odstíny přinášejí do každého moderního bydlení nostalgickou atmosféru.
 
v  Jakož i měkké a příjemné barvy pokojů.
v  Luxusní přírodní domácí textilie.
v  Půvabné dekorativní vzory.
Všechny tyto dekorační doplňky a dekorace se nádherně snoubí s moderním lakovaným nábytkem i s přírodními materiály, jako jsou:
v  kůže
v  dřevo
v  sklo
v  keramika
přesýpací hodiny
Moderní design interiéru v minimalistickém stylu je vhodné obohatit několika detaily, kupříkladu zrovna ve stylu vintage.
v  Jednoduchý moderní nábytek a stěny, které jsou zdobené v retro stylu, vytváří v prostoru zajímavé a veselé efekty.