Umíte si správně vybrat make-up?

Na léto a denní líčení se Vám budou hodit spíše lehké tónovací krémy, na zimu a večerní líčení se lépe hodí make-upy hutnější konzistence. Kvalitní make-up nabízí Vaší pleti hned několik benefitů! Zaprvé dokáže sjednotit pleť a umí skrýt i značnější nedostatky pleti. Nádherně dokáže pleť zmatnit, vyživit a v nepříznivém počasí i ochránit.
štětce a stíny
Nejprve se zaměřte na poznání své pleti!
Kolik žen zná svou pleť natolik dobře, aby v drogerii hned věděly, po jakém make-upu sáhnout? Víte, jaký typ pletí máte? Je Vaše pleť spíš suchá, mastnější nebo už máte první vrásky od smíchu? Pokud si svůj nový make-up chcete opravdu správně vybrat, je právě znalost typu pleti klíčem k úspěchu. Pokud netušíte, jak na tom Vaše pleť je, zkuste si udělat test na webových stránkách některého výrobce kosmetiky.
make-up prášek
Jak poznáte správný odstín?
Nejdůležitější je, aby Váš make-up působil co nejpřirozenějším dojmem. Přece nechcete, aby byl vidět barevný rozdíl mezi vaším obličejem a krkem. Proto sáhněte po odstínu, který bude co nejvíce podobný přirozené barvě Vaší pleti. Nikdy nekupujte make-up bez předchozího otestování. Poproste obsluhu o vzorek, jen tak se můžete přesvědčit doslova na vlastní kůži, že jste si vybrali vhodný odstín. Netestujte vzorek jen kůži ruky, nýbrž přímo na obličeji a pozor na umělé osvětlení! Pokud se Vám nedaří trefit jeden správný odstín, existuje možnost koupit dva make-upy odlišných odstínů a ty pak doma míchat. V létě pak sáhnete třeba jen po tom tmavším odstínu a v zimě naopak je po tom světlejším.
Pozor na správné krytí!
Pokud si pořídíte opravdu kvalitní make-up, počítejte s tím, že to bude trochu vyšší investice do Vaší krásy. Přesto můžete-li si to dovolit, pořiďte si jeden lehčí make-up na denní nošení a druhý hutnější na večer. Zejména pokud se pravidelněji líčíte i pro večerní příležitosti. Případné nedokonalosti pleti můžete zamaskovat dále pomocí korektoru. Pokud make-up nanášíte do míst, kde se Vám tvoří první vrásky, dejte si pozor, aby Vám make-up drobné rýhy ještě více nezvýraznil.