Jak být krásná a zároveň sama sebou

Snad snem každé ženy, ať už mladé, středního věku, nebo staré je, že chce být stále krásná, aby se líbila svému příteli, svému okolí a všem lidem. Co je základem všeho a naší ženské krásy? Musíme začít tím, že krásné jsme všechny a základem všeho je vážit si sama sebe, krása pochází zevnitř nás. A zvenčí jí můžeme trochu vylepšit pomocí líčení a dokonalého make-upu.
 
Takže začínáme pěti pravidly:
poznat svou pleť
Nikdo nezná Vaši pleť lépe než Vy. Nebo by to tak aspoň mělo být. Jak už to tak na světě chodí, každý jsme originál. A platí to tak i u pleti. Rozlišujeme sice nějaké základní typy, ale i tak je každá jiná, každá potřebuje jinou péči a jiné zacházení a dobrá kosmetička tak ani nepoužívá u všech žen se stejným typem pleti pokaždé stejný postup. Jaké typy pleti rozlišujeme?
A) NORMÁLNÍ AŽ SUCHÁ PLEŤ
B) NORMÁLNÍ AŽ MASTNÁ PLEŤ
C) SUCHÁ PLEŤ S MASTNOU T-ZÓNOU

péče odborníka
 Mezi jejich služby patří věci, které si doma sami udělat nezvládneme, jako například různé kosmetické masáže, barvení řas a podobně.Abyste ale dosáhli co nejlepších výsledků, je dobré chodit jednou za čas na„údržbu“ ke kosmetičce.A jak často se doporučuje salon navštěvovat? Asi jednou za 4 – 6 týdnů, aby pleť měla šanci vše vstřebat a zregenerovat.

dostatek spánku a pohybu
Při nedostatku spánku, nebo pokud máte spánek nekvalitní, dochází k viditelnému zhoršování stavu pokožky. Je za tím fakt, že při špatném nebo přerušovaném spánku se začne vyplavovat stresový hormon kortizol, což má za následek kruhy pod očima a oslabení kolagenních vláken ve škáře (vznik vrásek).Doporučuje se spát 6 – 8 hodin v zatemněné vyvětrané místnosti. Před spánkem se vyvarujte pití alkoholu a nápojů obsahujících kofein a celkově snižte příjem tekutin. Fyzická aktivita má vliv nejen na naši postavu a fyzičku, ale také na pleť.Uvolňují se póry a vyplavováním potu navíc odcházejí z těla škodlivé látky.Po cvičení nezapomeňte pleť vyčistit, aby nedošlo k zanesení pórů potem.

pravidelná domácí péče
Jakmile určíme svůj typ pleti, zjistíme, jaké problémy ji trápí, jestli je citlivá na nějaké složky v kosmetických přípravcích a jak je na tom s množstvím vrásek, můžeme určit správnou péči na doma.
Přes den je pleť vystavena spoustě vlivů – znečištěné ovzduší, prach, slunce, vítr, déšť.

Takže ji musíme 2x denně ošetřovat.
1) ČIŠTĚNÍ – Pleť je potřeba nejprve vyčistit od nečistot, které se nám na ni během dne nebo noci nastřádaly. Tento krok nám tedy otevře póry a vyčistí je.
2) TONIZACE – Tonikum nebo pleťová voda pleť dočistí a póry zase uzavře.
3) HYDRATACE – Tento krok je důležitý jak u suché, tak i u mastné pleti. Navíc hydratační krémy většinou obsahují UV faktor, takže zároveň chrání pleť proti slunečnímu záření.

správná  strava a pitný režim
Dosud jsme řešili spíše vnější ovlivnění pokožky, proto se teď podíváme i na ty vnitřní. Výživa a pitný režim jsou věci, bez kterých nemůžeme žít, a tak mají vliv na zdraví celého těla, tím pádem i na pleť. Problémem dnešní stravy všeobecně je, že způsobuje překyselení organismu,je tedy potřeba konzumovat více zásadotvorných potravin a také minerálů a antioxidantů.