Perfektní make-up a kouřové líčení očí

Čistěte systematicky svoji pleť.  Bez kvalitní péče skvělého výsledku nedosáhnete. Pleť by v žádném případě neměla působit unaveně, musí být perfektně hydratovaná, aby se vám make-up nedrolil a abyste zbytečně neupozornila na suché šupinky v obličeji. Jak tomu zabránit? Pleť důkladně vyčistěte a udělejte si peeling. Dalším krokem by určitě měla být hydratační nebo výživná maska. A co když je vaše kůže povadlá a chcete zakrýt vrásky? K dostání je celá řada vypínacích bází, emulzí a krémů, které vrásky vyplní a opticky minimalizují.

 Až po důsledném ošetření a hydrataci můžete sáhnout po make-upu.Hodně žen dělá tu chybu, že si koupí hydratační make-up, i když má třeba problémy s akné. Při výběru make-upu musíte vědět, jakou máte pleť, a podle toho kupovat. Na suchou pleť to chce hydratační make-up s nižším krycím účinkem, protože suchá pleť v zásadě bývá bez větších nedokonalostí. Na pleť s akné doporučujeme koupit speciální make-up na akné, který si můžete koupit v lékárnách.

 Náctileté slečny si klidně vystačí s levnějším make-upem z drogérie. Ale jestli je vám 30 a víc, měla byste zapřemýšlet nad tou dražší kategorií. Některé dražší make-upy v sobě obsahují séra proti vráskám a vůbec jsou rozhodně kvalitnější. Navíc u make-upu třeba od  Lancome  se vám nestane, že by dělal fleky nebo by vám po něm naskočila vyrážka.

Naprosto zapovězené jsou kosmetické výrobky z tržnice!
 Stále platí, pleť by měla působit přirozeně a svěže. Začněte proto korektorem o odstín světlejším,
než je barva vaší pleti. Jemně ho rozklepejte pod oči, do nosoretních rýh i kolem rtů. Zamaskujte také červené pupínky nebo žilky (k tomu se používá zelený korektor). Pak naneste make-up, ideálně dlouhotrvající. Nakonec tvář zafixujte pudrem.
Na závěr si něco řekneme o kouřovém líčení. Je efektní a sexy. Jak ho vytvoříte? Začněte oční linkou. Pokud vám nejde tekutá, zkuste fix nebo dobře ořezanou tužku. Táhněte ji podél linie řas od vnitřního koutku k vnějšímu. Pak vezměte světlejší stín a štětečkem přejeďte celé horní i spodní víčko. Následně aplikujte tmavší stín. Začněte ve středu horního víčka a pokračujte směrem k vnějšímu koutku.

A lehce ho naneste i od středu spodního víčka směrem k vnějšímu koutku tak, aby se vám u vnějšího víčka stín propojil. Nebojte se stín ve vnějším koutku trochu přizvednout nahoru – docílíte tím efektu kočičích očí. Potom natočte řasy kleštičkami a aplikujte na ně maskaru. A pozor! Pro kouřové líčení platí jedno pravidlo. Syté rtěnky se k němu nehodí, proto rty tentokrát zvýrazněte jen leskem.