Když se v bytě objeví voda v neočekávaném okamžiku

Znáte ty pověstné „Murphyho zákony či zákony schválnosti“, podle nichž se pokazí něco ve chvíli, kdy to nejméně očekáváte, a kdy vám to přijde nejméně vhod? Někdy se dokonce problémy kumulují a ne vždy máme jejich příčinu i řešení pod kontrolou. Jedním z nich se může stát únik vody ve vodovodním potrubí a armaturách vedoucích ve zdi. Když se něco takového stane, zavání to pořádným malérem. A co teprve tehdy, máte-li zrovna nachystanou velkolepou oslavu… Zkuste si představit sami sebe v situaci, kterou již prožil někdo před vámi, a která by se mohla stát i vám. Je pátek odpoledne, končí pracovní týden a vy máte naplánovanou oslavu narozenin v širším rodinném kruhu – tím máme na mysli s větším počtem pozvaných hostů včetně vaši přátel, kteří nejsou přímými příbuznými.

vodovodní baterie

Máte připravené občerstvení, vše postupně pokládáte na stůl v obýváku, případně na venkovní terasu, je-li venku teplo. Ale prvním hostem, který k vám dorazí, bude příval vody, co se začne poměrně rychle drát skrze omítku na povrch. Je vám v tu chvíli jasné, že někde ve zdi něco prasklo, a že je nutné co nejdříve zasáhnout. V tuto chvíli mnoho lidí jímají mrákoty, protože si představují, jak budou bušit do zdi a oklepávat omítku, aby odhalili příčinu problému, a celá oslava se zhroutí, jako domeček z karet. Tak to ale vůbec být nemusí!

instalatér na toaletě

Nevěšte hlavu a nepropadejte panice

Jakmile se objeví na zdi mokrá mapa, ihned zavolejte instalatéry, kteří do hodiny dorazí a provedou detekci úniku vody odbornými metodami, například formovacím plynem, takže žádné oklepávání omítky se nekoná. Místo úniku se zjistí velmi rychle a hlavně přesně, takže lze závadu do několika hodin zcela odstranit. Na zdivu se odkryje jen malý kousek omítky, potřebný k opravě potrubí, a to je vše. Vaší oslavu vůbec nemusíte rušit a přesouvat na jiný termín, vše proběhne v poklidu a bez problémů.