Pod vodou

Někdo si dokáže vody užívat v klidu a bezpečí, naopak jiný zase vyhledává adrenalinové zážitky. Pokud patříte mezi ty, kterým vodní hladina nestačí, pak zkuste kurzy potápění.
Lidé se od nepaměti snaží ovládnout přírodu, a to jak na zemi, ve vzduchu, tak i na vodě a pod vodou. S možnostmi vycestování do zahraničí a návštěvou přímořských států je stále více zájemců o kurzy potápění. Odměnou vám bude možnost nahlédnout pod hladinu a setkat se tak tváří v tvář s podvodním životem.
potápěč s kamerou.jpg
Kurzy potápění najdete snad v každém větším městě, najdete zde firmy zabývající se těmito službami. Kurzy nabízí profesionální školení vedené instruktorem, který je majitelem licence IANTD. Přihlásit se může i úplný začátečník, vše potřebné se postupem času naučí. Základem všeho je znalost výstroje, fyziky, nějaké té teorie a poté teprve je přistoupeno k praktickému výcviku ve vodě. Ti, kteří takový kurz úspěšně absolvují, mohou pokračovat v hloubkovém potápění a možná se tak stanou budoucím školitelem.
Co musíte splňovat
Jestliže se chcete potápění věnovat, musíte splňovat několik základních požadavků, jedním z nich je dosažení věku patnácti let, doložit budete muset potvrzení od lékaře a samozřejmě musíte umět plavat. Pro děti mladší patnácti let jsou určeny kurzy přizpůsobené jejich věku, je však vyžadován souhlas zákonného zástupce. Na kurz si můžete pořídit vlastní masku a šnorchl, zapůjčena vám bude nutná výstroj a knihy. V ceně kurzu jsou pak ponory, náplň lahví a po absolvování kurzu obdržíte certifikát, díky němu se můžete věnovat potápění kdekoliv, maximální ponoření je povoleno do hloubky osmnácti metrů.
potápěči pod vodou.jpg
Smiřte se s tím, že na začátku si musíte projít teorií, teprve poté se prvně potopíte v bazénu, až pak přijde na řadu volná voda.
Kurzů je několik typů podle věku a náročnosti, zkusit to může opravdu každý, ceny se pohybují od 4 000,- Kč do 9 000,- Kč.