Rozhodnutí, zda podnikat nebo si najít stálou práci se stálým příjmem je na každém z nás. Pokud jsme více konzervativní typ rozhodně budeme volit stálé zaměstnání, kde nám sice na účet nepřistane žádná závratná částka, ale je to částka, na kterou se můžeme spolehnout a pokud jsme pohodlní tak nám to prostě stačí. Na druhou stranu podnikání vyžaduje určitý risk, který není každý schopen podstoupit.
řešení projektu

Ale v případě, že jsme dobří, máme potenciál a výsledky není jediný důvod proč se do toho nepustit. V posledních letech se v Česku velice dobře uchytil pojem freelance nebo také freelancer. To jsou osoby, které jsou takzvaně na volné noze. Má to jako všechno své výhody i nevýhody. Hlavní výhodou, na kterou tento způsob podnikání všechny láká je čas.

Je pro nás čím dál tím víc podstatný a lidé chtějí mít čas na sebe. Zasportovat si, užít si chvíle se svou rodinou a trávit čas svými koníčky. Ovšem problém, který si uvědomuje jen málokdo je, že nemusíme mít stabilní příjem. Což může být třeba pro otce od rodiny velice bolestivé, když jsou na něm závislí další členové rodiny.
vyvažování na kalkulačce

Vždy je třeba zvážit veškerá rizika, zda si podnikání můžeme či nemůžeme dovolit. Všechno padá na naši hlavu a pod našim jménem. Tudíž je třeba vykonávat veškerou práci
programátor na gauči
maximálně pečlivě a efektivně. V případě, že práci nezvládáme je třeba si najít alternativní způsob získávání financí.

Dobrou alternativou je třeba investice. Na trhu dnes najdeme mnoho investičních nástrojů, které můžeme využít ke zvýšení našich příjmů. Mezi nejoblíbenější dnes patří investic do podílových fondů, jelikož nemusíme rozumět kapitálovým trhům a fungování investic. Stačí tak mít pouze dostatečný kapitál, který svěříme do rukou odborníka. Poté si už jen vybereme, jaké riziko jsme ochotní podstoupit. Dle toho se také odvíjí náš výsledný zisk, který chceme získat.

Svým vlastní šéfem
4.4 (88%)5