Volant a alkohol nejdou dohromady

Každý den dochází na silnicích ke stovkám dopravních nehod, někdy to odnese jen trocha toho plechu a leknutí. Ale bohužel jsou i případy, kdy dojde k poškození zdraví člověka a někdy bohužel i k nevratnému či dokonce smrti. Příčin může být celá řada, ale ve většině případů je na vině nepozornost řidiče a dost často bohužel i alkohol. S takovými případy se policisté setkávají ve velkém množství případů. Mnoho lidí si před usednutím za volant zcela neuvědomuje, že i když požil alkohol předchozí večer, ráno v sobě stále ještě může mít tzv. zbytkový alkohol. Myslet musíte hlavně na to, že na silnici by měl vyjet pouze člověk, který je po fyzické, ale i psychické stránce naprosto v pořádku a neměl by mít v krvi ani kapku alkoholu. V našem státě pořád ještě platí nulová tolerance.

láhve alkoholu


Je sice pravdou, že postihy jsou různé a je rozdíl, pokud je někomu naměřeno 0,2 promile nebo 2 promile. Jestliže už k něčemu takovému dojde, a není to příjemná záležitost, pak je možné vše vyřešit, ale už ne na místě s policií, ale proběhne řízení ve formě přestupku na příslušném oddělení městského úřadu či magistrátu, tedy pouze v případě, že nepřesáhnete 0,3 promile. Takováto jízda vás pak může vyjít i na dvacet tisíc korun českých, navíc vám bude zadržen řidičák na několik měsíců.
alkoholik u silnice


Ovšem svoji roli zde hraje i fyziologie jednotlivce, která je samozřejmě rozdílná, u někoho alkohol vyprchá dříve, u někoho déle. Pokud si chcete být stoprocentně jisti, že opravdu můžete vyrazit na silnici, pořiďte si tester na určení hladiny alkoholu, i když přesnější výsledek by byl z krve. Pokud jste dobří v matematice, můžete si sami vypočítat, kdy bude alkohol ve vašem těle zcela pryč, postačí vám znát množství vypité tekutiny, obsah alkoholu a vaše hmotnost.


 


Ale jedinou jistotou je, pokud víte, že budete muset řídit, alkoholu se pro jistotu úplně vyhnout, a to s dostatečným časovým předstihem.