Výměna žárovky by vás neměla překvapit

Pohybovat se na silnici, to je velký risk – alespoň podle statistik nehod v silničním provozu to tak vypadá. Jestliže nechcete hazardovat se životem – jak svým, tak ostatních účastníků silničního provozu, tak musíte být za všech okolností dobře předvídatelní, musíte znát pravidla silničního provozu, musíte své vozidlo dokonale ovládat, a samozřejmě musíte být dobře vidět – to je základ.
Když se pohybujete na silnici, ať už ve městě anebo ve volné krajině, tak musíte být ve všech situacích nepřehlédnutelní – musíte být dobře osvětlení. A to znamená, že musíte věnovat dostatek pozornosti světlometům, jak v přední, tak v zadní části vozidla.

světla aut

Do předních světlometů patří žárovka h7 – ta umožnuje samostatné ovládání potkávacích a dálkových světel a v moderních vozech je naprostou samozřejmostí. A její pevné místo by mělo být nejen ve vašich předních světlometech, ale také ve vaší povinné výbavě vozidla. Zákon totiž počítá s tím, že přední světla jsou pro každého řidiče klíčová, takže pokud dojde k prasknutí žárovky, měl by ji řidič neprodleně vyměnit za novou.
Ovšem pozor, podobný úkon může být pro některé řidiče poměrně problematický. Buď proto, že výměnu nezvládají anebo proto, že to jejich typ vozidla ani neumožňuje. Proto se vyplatí, udělat si v takových otázkách jasno s dostatečným předstihem.

světlomet

Neváhejte a doma si výměnu žárovky h7 vyzkoušejte – nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat. A také si včas zjistěte, zda její výměnu vaše vozidlo umožňuje – některé typy vozidel je potřeba kvůli výměně světelného zdroje přepravit do servisu, neboť se ke zdroji ve světlometech nedostanete bez rozebrání karoserie.
Jak je tedy vidět, tak i zdánlivě snadná výměna žárovky v autě může mít svá úskalí, se kterými byste měli počítat. Pořiďte si proto včas rezervní žárovky a jejich výměnu si doma natrénujte.