Zdravě, lehce a z pohodlí domova!

Zdravá výživa si stále rozšiřuje řady svých stoupenců. Stále více osob touží po pozitivních účincích, které má zdravé stravování a zdravý životní styl na naše fyzické a psychické zdraví. Může se jednat například o snahu zhubnout přebytečné kilogramy, zlepšit svou vytrvalost, zdravotní kondici, pročištění těla od nahromaděných toxinů anebo třeba o snahu uklidnit svou mysl. Ať už se ke zdravé výživě uchylujete z kteréhokoliv důvodu, vaše tělo se vám jistě odmění. Problémem ovšem je, že není úplně nejlepší volbou kupovat vše, co je jako zdravá potravina prezentováno. Tyto chytáky pro nás připravují nejčastěji obchodní řetězce, které ve svých regálech nabízí suroviny a potraviny plné chemických náhražek a cukrů. Které potraviny jsou tedy postihovány nejvíce a je tek lepší si je připravit v pohodlí domova?

Domácí musli

Jako největší nástraha je uváděno müsli, které si osoby zastávající zdravý zdravotní styl, dopřávají nejčastěji jako snídani, o které se domnívají, že je pro ně velice výživná. Tato tvrzení ovšem není úplně správné. Hlavě proto, že kupované müsli je nacpané přidaným cukrem a dalšími chemickými složkami, které mají za úkol zajistit, abychom byli spokojeni nejen s chutí, ale také vizuální podobou. Je tak mnohem lepší uchýlit se k výrobě domácího müsli pečeného, které si můžete upravit podle své chuti tak, jak jej máte nejraději.

Stejný scénář s cukrem a chemikáliemi se nám objevuje i v případě zdravých tyčinek, které nám mají dodávat energii. Energii nám sice dodají, ovšem ne příliš často se tak stává zdravou cestou. Jejich výroba při tom není vůbec obtížná a v konečné fázi zabere se vším všudy maximálně půl hodiny. Nejčastější složkou jsou při tom datle, které stačí pouze rozmixovat například s oříšky, ovesnými vločkami, kokosem, kakaem anebo s čímkoli dalším, co vám přijde na chuť.

smoothie bowl

Věřit není ani dobré oněm stoprocentním džusům a smoothie, které se v poslední době stalo opravdu velkou módní záležitostí. V obchodech se zaměřte na složení a také na cenu, která vám prozradí o kvalitě mnoho. Základním pravidlem je, že kvalitní džus určitě nenaleznete v rozmezí do dvaceti korun. Na druhou stranu jsou opravdové stoprocentní výrobky předražené. Vhodné je tak nakoupit pořádné množství ovoce a šťávu z něj si vyrobit doma.

Posted in Nezařazené