Jak skoncovat s roztřepenými konečky

Za prvé a to je to nejdůležitější, je třeba se zamyslet, proč se nám vlasy třepí a lámou. Je to často vlivem nedostatečné nebo nešetrné péče o ně (barvení vlasů, časté fénování, žehlení, neopatrné česání), kromě ale již zmiňovaných vinu za roztřepené konečky může mít i stres nebo špatná životospráva. Pokuste se tedy těmto věcem vyhýbat nebo je alespoň omezit.
zdravé vlasy
Pokud jsou konečky už jednou roztřepené nebo polámané, tak v podstatě není lepšího pomocníka než nůžek. Poškozené části se prostě už sami nespraví. Abyste příště razantnějšímu zastřižení předešli, tak si konečky nechte zastřihávat pravidelněideálně jednou za 1-3 měsíce přibližně o 1 cm. Svým vlasům tím rozhodně prospějete, protože zastřižením se obživují a regenerují.
Neméně důležitý v tomto boji je i správný šampón. Používejte šetrný na suché a poškozené vlasy, nejlépe přírodní obohacený například o kokosový olej, vajíčko nebo výtažek z bylinek.
Krátkodobě řeší problém s roztřepenými konečky i různá séra. Není ale moc vhodné je používat. Konečky sice slepí na několik hodin, ale problém samotný vůbec neřeší. Nicméně pokud opravdu nutně potřebujete poškozené části alespoň na chvíli zamaskovat, nabízí se i tato možnost, nemá však dlouhé trvání.
tekutý med
Mnohem lepší je, se o vlasy pravidelně starat a vyživovat je. Velmi vhodné jsou na to přírodní vlasové masky, které si snadno můžete vyrobit i sami doma. Jedná se například o:
·         Heřmánkový čaj – nanáší se na vlasy před umytím, má osvěžující a uklidňující účinky.
 
·         Olivový olej –  zdravý v kuchyni, ale užitečný i ve vlasech. Vmasíruje se do vlasů a nechá se přibližně půl hodiny působit. Vlasy si zabalte do ručníku a po uplynutí doby působení, opláchněte.
 rostlina heřmánku
·         Med s tvarohem – ano zní to lahodně, ale stejně lahodný účinek to bude mít i na vaše vlasy. Smíchejte lžíci medu a půlku tvarohu. Naneste hlavně na poškozené části – konečky a nechte opět 20 – 30 minut působit, poté opláchněte. Odměnou za to vám budou krásné a lesklé vlásky bez roztřepených konečků.