Sama jede, sama seká

Používání robotické sekačky není nic složitého. Musíme vymezit prostor, kde se bude sekačka pohybovat. K tomu slouží speciální ohraničující vodiče, které stačí položit na zem a zajistit skobami. Ty po několika týdnech zarostou trávou.
Sekačka potřebujedobíjecí stanici k dobití svých akumulátorů, kterou si vždy sama vyhledá a sama se nabije. Seká za jakéhokoliv počasí, i za deště. Moderní typy robotických sekaček jsou tak lehké, že jim ani po mokré trávě nepodkluzují kola. Můžeme si je nastavit, aby sekaly třeba v noci, nebo když nejsme doma.    
zavlažování trávníku 
Jejíbezpečnost je zajištěna tím, že pokud ji někdo převrhne nebo zvedne, žací kotouč s břity se automaticky zastaví. Při pořizování robotické sekačky bychom měli tutofunkci vyžadovat. Nemůže se ani stát, že se dotkneme břitu za chodu sekačky nohou nebo rukou, protože vzdálenost břitů od vnějšího obalu je dost velká.
robotická sekačka
Robotická sekačkaje určena pro pravidelnou údržbu trávníku, který sestřihává v námi nastavené výšce, a seká vždy jen několik milimetrů bez potřeby shrabování. Posekaná tráva je trávníkem využita jako zelené hnojivo. Sekačka seče trávu v nepravidelných vzorech, které jsou nejspolehlivějším způsobem sekání celé plochy trávníku.
Dnes si můžeme koupit isekačky s integrovaným GPS systémem, který pomůže vytvořit mapu zahrady a sekačka sama rozpozná, která plocha je již posekaná a podle toho se řídí.
Trávníkmusíme nejprve pro robotickou sekačku připravit. Tráva nesmí být vysoká více než 5 centimetrů, proto bychom ji měli před použitím robotické sekačky posekat. Sečená plocha by měla být bez stromů, keřů, drnů, vystouplých kořenů, bez cestiček a bez kamenů. Pokud se stane, že sekačka narazí na překážku, vydá se jiným směrem. Důležitým parametrem je i sklon zahrady nebo jejich částí. Robotická sekačka větší sklon nezvládne. Je dobré vědět, jakou má výdrž baterie sekačky na jedno nabití s ohledem na velikost naší zahrady a jak dlouhou bude nabíjet. Mohlo by se stát, že s méně výkonnou baterií se bude sekačka stále nabíjet a tak sekat zahradu celý den.
řez trávníku
Pokud budeme mít možnost vyzkoušet si robotickou sekačku na naší zahradě, udělejme to. Nejedná se zrovna o malou investici a my potřebujeme, aby zvládala náš terén.