Ideál krásy pomocí kosmetické chirurgie

Kosmetická neboli estetická chirurgie spadá do kategorie plastické chirurgie. V tomto odvětví se především zaměřují na úpravy obličeje, postavě, kosmetickými problémy. Nejde o záchranu života, proto pacientky chodí do soukromých klinik a operace si platí samy.
odpočinek na břehu
PLASTICKÉ OPERACE –  KTERÉ NEJČASTĚJI PODSTUPUJÍ ŽENY PO CELÉM SVĚTĚ?
PRSA – Tuto operaci se ženy rozhodnou podstoupit ze zdravotních nebo estetických důvodů. Ze zdravotních důvodů může operaci povolit pouze ošetřující lékař. Jde většinou o zmenšení prsou, kdy pacientky mají problémy s páteří anebo po rakoviny prsu, kdy se vymodeluje prso (může se použít kůže a tuk z břišní oblasti) a po zahojení se modeluje bradavka. Druhým, a to mnohem častějším důvodem je vložení prsních implantátů, rekonstrukce bradavek anebo úprava povislých prsou a odstranění přebytečné kůže z důvodu kojení. I když v dnešní době je takový trend, že i malá prsa (velikosti lentilek, jak říkám J) jsou vystavovány hrdě na odiv.
Hýždě– Provádí se především kvůli zmenšení anebo vytvarování hýždí. Používají se buď speciální implantáty, nebo tuk z jiné části těla. Na nich se provádí i odstranění přebytečné kůže po rychlém zhubnutí.
Velice oblíbeným trendem dnešní doby je úprava genitálií u žen ale i u mužů. Provádí se po různých zdravotních problémech nebo prostě jen kvůli velikosti a vzhledu.
Břicho, liposukce – Jedná se o jeden z nejčastějších přání klientů. Většinou jde o zmenšení, vytvarování nebo odsátí tuku (liposukce). Po rapidním úbytku váhy se i zde odstraňuje přebytečná kůže. Existuje mnoho kosmetických úprav v této oblasti, které se liší svojí náročností. Pacient, který podstoupí takovýto druh operace, se do normálního života může vrátit zhruba týden po zákroku. Mladší generace, která je každý den vystavována „ideálům krásy“, je tato operace nutností. Bez plochého břicha totiž podle módy nejsou IN.
ploché břicho
Oční víčka, nos a ostatní obličejové partie
Díky kurzu focení selfíček si některé z nás uvědomí, že jejich nos není z některé strany “ideální“. Po celém světě podstoupí tento zákrok na 70% mladých lidí, právě kvůli módnímu trendu. Sále jde o operaci očních víček, která postupem času ztrácí svou pružnost. Odstranění kůže se prování na dolních i horních víčkách. Provádějí se i jiné úpravy, třeba zmenšení ušních lalůčků, odstraněních “odstátých uší“, implantace vlasů do vlasových váčků, zvětšení nebo zmenšení rtů, vyplnění vrásek a mnoho dalších.
Každý zásah do lidského organismu sebou nese rizika a komplikace. Proto by si každá z nás měla rozmyslet, zdali operace, kterou chce v této oblasti podstoupit, je doopravdy nutná.